Fideyo
Fatma Turgut'tan Sevdiklerine Videolar

Fatma Turgut

Şarkıcı

Model grubuyla birlikte herkesin çok sevdiği şarkılarla dolu Diğer Masallar ve Levlâ’nın Hikayesi adlı iki albüme imza atmış olan Fatma Turgut, şimdi Fideyo’da sizlerle!

Son Fideyolar

Fatma Turgut

Fatma Turgut Kimdir?

Rock şarkıcısı olan Fatma Turgut, sonradan dağılan model grubunun solistidir. İlköğretimini Aydın’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde klasik gitar üzerine yapmıştır. Etkili bir sese sahip olan Fatma Turgut, kendine has yorumuyla adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Fatma Turgut Kariyeri

Fatma Turgut, bir rock grubu kurarak kariyerine başlamıştır. Kurduğu bu rock grubunun ismi A Due Carmen’dir Ancak sonradan bu grubu, Model adıyla tüm insanlar tanımıştır. Model, iki adet albüm çıkararak büyük bir kitleye hitap etmiştir.

Sertab Erener ve Demir Demirkan gibi büyük isimler ile çalışarak kendini geliştirmiştir. Özellikle ‘’Değmesin Ellerimiz’’ şarkısı bu anlamda oldukça dikkat çekmiştir. Ancak grup dağılmıştır. Fatma Turgut kariyerine tek başına devam etmektedir.

Fatma Turgut Nereli?

Aydınlı olan Fatma Turgut, 2 Ocak 1984 yılında burada dünyaya gelmiştir.

Fatma Turgut Kaç Yaşında?

2 Ocak 1984 yılında dünyaya gelen Fatma Turgut 37 yaşındadır. Aktif olarak müzik hayatına devam eden Fatma Turgut, Rock müzik alanının aranılan sesleri arasında da yer almaktadır.

Fatma Turgut’un Markası Nedir?

Model grubundan ayrılan ve tek başına solo albüm yapan Fatma Turgut, online kıyafet satışı yapmaktadır. ‘’Kara Fatma’’ markasının tüm haklarını satın almıştır. Markası ‘’Kara Fatma’’, giyim üzerinedir. Günlük hayat ve sahne kıyafetlerini buradan tamamlamaktadır.

Burcu: Oğlak