Fideyo
Erdal Özyağcılar'dan Sevdiklerine Videolar

Erdal Özyağcılar

Oyuncu

Canlandırdığı unutulmaz karakterlerle tüm Türkiye'nin kalbinde kocaman bir yeri olan, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Erdal Özyağcılar, artık Fideyo'da!

Erdal Özyağcılar, kendisinden alacağınız fideyo'ların gelirleri ile pandemi sebebiyle zor durumda olan özel tiyatroları desteklemektedir.

1.000,00 TL

Erdal Özyağcılar

Erdal Özyağcılar Kimdir?

Erdal Özyağcılar, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. 1948 yılında Bursa İznik'te dünyaya gelen usta oyuncu, uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatrosu bünyesinde tiyatroculuk yapmıştır. Bununla beraber çok sayıda televizyon ve sinema projesinde de yer alan Erdal Özyağcılar, seslendirme projelerinin de aranan ismi haline gelmiştir. Usta oyuncu, Elveda Rumeli ve Bizimkiler dizilerindeki rolleriyle hafızalarda güçlü bir yere sahiptir.

Erdal Özyağcılar Kaç Yaşında?

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar yaş konusunda özellikle araştırılmaktadır. 1948 yılında İznik'te doğmuş, 73 yıllık ömrüne, çok sayıda dizi, film, sinema, tiyatro ve seslendirme projesi sığdırmıştır.

Erdal Özyağcılar Nereli?

Peki, Erdal Özyağcılar Aslen Nereli? Usta oyuncu, aslen Bursa İzniklidir. 1966 yılında sinemaya giriş yapmasını sağlayan Ölüm Tarlası filminin ardından, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı ve Yılanların Öcü gibi büyük alkış toplayan projelerde de yer almıştır.

Erdal Özyağcılar Dizileri Nelerdir?

Usta oyuncunun yer aldığı diziler, rolleri ve tarihleri şu şekildedir:

Seyahatname, anlatıcı, 1977 Bizimkiler, Şükrü, 1989 Sevda Kondu, Yakut, 1996 Şehnaz Tango, Muhsin, 1996 Delikanlı, 2000 Karakolda Ayna Var, Eşref, 2000 Ah Yaşamak Var Ya, Kumral, 2002 Mihriban, Necmi, 2002 Beşik Kertmesi, Aydede, 2002 Esir Şehrin Gözyaşları, Arif, 2003 Altın Kafes, Cevher Kehribar, 2004 Yabancı Damat, Kahraman, 2004 Karadağlar, Halit Karadağ, 2010 Mor Menekşeler, Sakallı İsrafil 2011 Sevdaluk, Ali İhsan Gedik, 2013 Gülümse Yeter, Hasan Civan, 2016 Yasak Elma, Ali Kuyucu, 2018 Şampiyon, Yaman Günaltay, 2019

Erdal Özyağcılar Eşi Kimdir?

Erdal Özyağcılar, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Güzin Özyağcılar ile evlidir. Güzin Özyağcılar, İstanbul Kız Lisesi mezunudur. Liseden sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı'nı bitirmiş ve Dormen Tiyatrosu'na katılmıştır. Yaygara 70 isimli tiyatro oyunuyla sahne yaşamına adım atmıştır.

Erdal Özyağcılar Oğlu Kimdir?

Usta oyuncunun oğlu Seyfettin Emrah Özyağcılar'dır.